Korttidsleje - privat

Langtidsleje - privat

Institution/dagpleje

Eventcykler

FAQ/OSS

Til forsiden

   

PRODUKTOVERSIGT - KORTTIDSLEJE - UNDER 3 MÅNEDER

 

OBS: Vi har ikke el-motorstøttede ladcykler i korttidsprogrammet

 

Trek mountain train 201 efterløber

Udstyr: Godkendt lås, kobling til trækkende cykels sadelpind.

kategori 1

Damecykel Std.

Udstyr: godkendt lås, 3 indvendige gear, bagagebærer.

kategori 2

Herrecykel Std.

Udstyr: bagagebærer, godkendt lås, 3 indvendige gear,

kategori 2

Unisex City Comfort med lav indstigning

Udstyr: bagagebærer, godkendt lås, 7 indvendige gear, affjedret forgaffel og sadel

kategori 3

Damecykel - City Comfort

Udstyr: bagagebærer, godkendt lås, 7 indvendige gear, affjedret forgaffel og sadel

kategori 3

Herrecykel - City Comfort

Udstyr: bagagebærer, godkendt lås, 7 indvendige gear, affjedret forgaffel og sadel

kategori 3

Tandem 26" - Aluminiumsstel

Udstyr: bagagebærer, godkendt lås, 28 udvendige gear

kategori 4

Nihola Cigar Family

Udstyr: Børnesæde, godkendt lås, extra wirelås, kaleche. Se flere detaljer - klik

kategori 5

Nihola Dog

Udstyr: Oplukkelig front, godkendt lås, extra wirelås. Se flere detaljer - klik

kategori 5

Christiania H-Box Light

Udstyr: Børnesæde, godkendt lås, extra wirelås, Bugattikaleche Se flere detaljer - klik

kategori 5

Bella Bike type 4 - med 3 sæder

Udstyr: Børnesæde, godkendt lås, extra wirelås, kaleche. Se flere detaljer - klik

kategori 5

Christiania Rickshaw Cykeltaxa

Udstyr: Sædebetræk, hoftesele, køretæppe, godkendt lås, extra wirelås. Se flere detaljer - klik

kategori 6

 

 

Kategori Type Dag Weekend Uge Måned Depositum

1Efterløber40100150300250
2Standard cykel60150250500250
3Specialcykel75250300600250
4Tandem200300400800600
5Ladcykel barn25035050010001500
6Ladcykel Special40050060012002000
 

Alle priser er incl. moms

Vdr langtidsleje - se/vælg menupunkt til venstre

Priserne gælder ved afhentning og tilbagelevering på vor adresse i 4863 Eskilstrup.

Såfremt cyklen skal leveres eller afhentes beregnes pris herfor efter aftale - typisk 250,- pr kørsel

Det påhviler lejeren at holde det lejede forsikret - normalt er familiens indboforsikring nok - check med aktuelt forsikringsselskab. Forsikringsværdien angives på lejekontrakten. Typisk mellem 10.000,- og  15.000,-

Vi har ingen gebyrer eller regningstillæg. Er det nødvendigt at sende en rykker eller kræver du specielle faktureringsformer (kommuner og lign.) forbeholder vi os ret til at opkræve omkostningerne herfor.

Se i øvrigt generelle bestemmelse i menupunktet Profil.

Flere oplysninger?
kontakt os for detaljer